Állatorvosi asszisztens

0BEIRATKOZOTT TANULÓK
    Jelentkezés
    A programkövetelmény, illetve az ennek alapján szervezhető szakmai képzés Állatorvosi asszisztens
    A programkövetelmény azonosítószáma 08415001
    Ágazat megnevezése Mezőgazdaság és erdészet ágazat
    Besorolása a képzési területek egységes osztályozási rendszere (KEOR) szerinti kód alapján:  0841 Állatorvosi tudományok
    A programkövetelmény alapján szervezhető szakmai képzéssel megszerezhető szakképesítés Állatorvosi asszisztens
    A képzés óraszáma 500 óra

    (Amennyiben a jelentkező a szakképesítéshez kapcsolódó munkakörben dolgozik, rendelkezik előzetes tudással,-előzetes tudás-szintfelmérő alapján- a képzés óraszáma csökkenhet.

    A pontos képzési óraszám a jelentkező előzetes tudásszint- felmérését követően kerül meghatározásra

     

    Megengedett hiányzás:

     

    a kontaktórák 20%-a, 100 óra
    A képzésbe való bekapcsolódás, képzésben való részvétel feltételei: Iskolai előképzettség:      érettségi végzettség

    Szakmai előképzettség: –

    Foglalkozás egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges

    Képzés módja: online oktatás.

     

    Képzési napok: Szombat délelőtt megállapodás szerint hét közben, a délutáni órákban is lehetséges (munkaidő után), igény szerint.
    Képzés helyszíne: online oktatás
    A képzés tervezett indítása 2022. szeptember
    Képzés részvételi díja: 380.000 Ft, részletfizetési lehetőséggel, amennyiben a jelentkező maga gondoskodik a gyakorlóhelyről, 80.000 Ft képzési díj kedvezményben részesül.
    Képzés célja A képzést elvégző résztvevő a képzést követően független akkreditált vizsgaközpontban sikeres szakmai vizsgát tegyen, és rendelkezzen a munkaterület ellátásához szükséges kompetenciákkal. Olyan szakemberek képzése, akik képesek lesznek a tanfolyam elvégzése után Állatorvosi asszisztens munkaterület elvégzésére
    Legjellemzőbb munkaterület, munkakör leírása: A programkövetelmény alapján szervezhető szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítéssel ellátható legjellemzőbb munkaterület, tevékenység vagy munkakör leírása::

    Az Állatorvosi asszisztens állategészségügyi ismereteinek birtokában közreműködik a betegvizsgálat, betegellátás, szűrővizsgálatok, kórboncolás, sebészeti, szaporodásbiológiai és járványvédelmi feladatok végrehajtásában. Munkáját az állatorvos szakmai irányításával és felügyeletével, annak utasításának megfelelően végzi. Gondoskodik az állatok szakszerű, higiénikus elhelyezéséről. Képes elvégezni az állatok szűrő- és diagnosztikai vizsgálata során az állatok azonosítását, balesetmentes rögzítését, a vizsgálati terület feltárását. Az egyszerűbb betegségeket az állatorvos utasításai szerint, annak felügyelete mellett kezeli. A sebészeti beavatkozásoknál közreműködik az állatok előkészítésében, valamint segédkezik a sebészeti beavatkozások végrehajtásában. A kezeléseket, műtéteket követően elvégzi az előírt utókezeléseket, beadja a szükséges gyógyszereket. Figyelemmel kíséri a rábízott állatok egészségi állapotát, életjelenségeit, időszakosan ellenőrizve a szükséges paramétereket. Feladatát az állatjóléti szempontokat folyamatosan szem előtt tartva látja el. Ismeri a kisállatok és a gazdasági haszonállatok anatómiáját, élettanát, tipikus betegségeit és gyógyításukhoz szükséges alapvető eljárásokat, eszközöket és környezeti kondíciókat. Belátja annak jelentőségét, hogy a szolgáltató-állatorvosi tevékenység során az állatokon alkalmazott beavatkozásokért, kezelésekért a szolgáltató-állatorvos viseli a felelősséget. Részt vesz az állatorvos hatósági élelmiszerhigiéniai, járványvédelmi feladatainak elvégzésében. Szükség esetén elvégzi az elhullott állatok és egyéb állati melléktermékek összegyűjtését és ártalmatlanítását. Közreműködik a laboratóriumi vizsgálatok, mérések elvégzésében, a különféle mintavételezésekben és az elhullott állatok boncolásában. Munkájával összefüggésben felmerülő adminisztrációs feladatok elvégzéséhez megfelelő számítógépes ismeretekkel rendelkezik.

    A képzés tananyagegységei: ·        Állategészségtan

    ·        Állatbetegségek.

    ·        Állattartásra és takarmányozásra vonatkozó követelmények

    ·        Állatvédelem, nyilvántartások

    Értékelés: A képzés végén záróértékelésre kerül sor, amely a független akkreditált vizsgahelyen lebonyolításra kerülő szakmai vizsga vizsgatevékenységeinek megfelelően kerül megszervezésre, segítve a vizsgaközpontban lebonyolításra kerülő vizsgára való felkészülést.

    Számonkérés formái: szóbeli és/vagy írásbeli és/vagy gyakorlati feladatok.

    Minősítés: Megfelelt vagy Nem felelt meg.

    A nem megfelelt minősítéshez tartozó követelményszint esetében egy alkalommal lehetőséget biztosítunk az értékelés megismétlésére.

    A programkövetelmény alapján szervezhető szakmai képzéssel megszerezhető szakképesítés és az azzal betölthető munkakör vagy végezhető tevékenység kapcsolata, összefüggése: A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés jogszabályban meghatározott képesítési követelmény munkakör betöltéséhez vagy tevékenység folytatásához.

    A képesítési követelményt előíró jogszabály: 2012. évi CXXVII. törvény

    Vizsga

     

    A programkövetelményeinek teljesítését mérő szakmai vizsga

     

     

     

    A képzés elvégzéséről a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerből kinyomtatott „Tanúsítványt” kap a résztvevő.

    Szakmai vizsgára – a Tanúsítvány birtokában lehet jelentkezni az akkreditált vizsgaközpontba, amelynek szervezését a képző vállalja.

    A szakmai vizsga vizsgatevékenységeinek részletes leírása A képesítő vizsga menetének leírása:

    A képesítő vizsga 2 részből áll: írásbeli, projekt.

    Írásbeli vizsgatevékenység:

    Központilag összeállított komplex írásbeli feladat megoldása

    Projektfeladat

    Állategészségügyi manuális feladat végrehajtása

    1.      vizsgarész: állat-egészségügyi manuális feladat végrehajtása élő állaton,

    2.      vizsgarész: a manuális feladat megoldása során felmerülő szakmai kérdések megválaszolása.

    Részletes leírása a https://api.ikk.hu/storage/uploads/files/08415001_allatorvosi_asszisztens_pdf-1608624614558.pdf  weboldalon érhető el.

    A képesítővizsga díja A képesítővizsga díját az akkreditált vizsgaközpontba fizeti a vizsgára jelentkező, amelyet a Vizsgaközpont határozz meg, maximum 50 000 Ft).
    A szakképesítés megszerzéséről kiállított képesítő bizonyítvány államilag elismert önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
    Képzés során igénybe vehető szolgáltatások: ·        Előzetes tudás felmérése

    ·        Előzetesen megszerzett tudás beszámítása

    Kedvezmények:
    • Igény szerint részletfizetési lehetőség,
    • Előzetesen tudás felmérése és a megszerzett tudás beszámítása értelmében felmentés kapható egy-egy képzési rész alól.
    • Ingyenes szakmai konzultáció, mely rugalmas időpontokban vehető igénybe
    • Szakmai vizsgára felkészüléshez on-line segítségnyújtás
    További információ kérhető 06-30-576-1313 telefonszámon dr. Mikli Éva képzésszervezőnél vagy kepzesikozpont1@gmail.com illetve miklievadr@gmail.com e-mail címen.